Williams ikinci pilotunu Cuma günü açıklayacak

Williams takımından yapılan açıklamada, 2018’de Lance Stroll’ün yanında yarışacak ismi Cuma günü açıklayacakları belirtildi.

Williams ikinci pilotunu Cuma günü açıklayacak Formula1

Robert Kubica’nın adaylar arasında en güçlü isim olduğu düşünülürken, Sergey Sirotkin’in takıma 15 milyon dolarlık bir gelir kazandırabileceğinin ardından nasıl bir karar verileceği henüz kesinleşmedi.

İkili Abu Dhabi’deki lastik testlerinde yer alırken, Rus pilot Kubica’dan daha iyi zamanlar elde etmeyi başarmıştı.

Takımdan yapılan açıklamada ikinci pilotun Cuma günü açıklanacağı ifade edilirken, bu ismin kim olduğu ile ilgili hiçbir ipucu verilmedi.

Felipe Massa’nın takımdan ayrılmasıyla birlikte takımın nasıl bir karar vereceği merakla beklenirken, sezon içinde Renault ve Williams ile çok sayıda teste çıkan Kubica’nın dönüşü çoğu kişi tarafından heyecanla bekleniyordu.

Rusya Motor Federasyonundan Sergey Yermilin de Sirotkin’i Williams koltuğunda görmek istediklerini, bununla birlikte Kvyat’ın da spora geri dönmesi gerektiğini söyledi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.