Abiteboul: 2018’deki ilk amacımız dayanıklılık olacak

Cyril Abiteboul, özellikle sezonun ikinci yarısında yaşanan dayanıklılık sorunlarının beklenmedik olduğunu ve 2018 öncesinde bu sorunları çözmek istediklerini söyledi.

Abiteboul: 2018’deki ilk amacımız dayanıklılık olacak Formula1

Son 4 yarışta Toro Rosso pilotları sürekli motordan dolayı ceza almış ve durum böyle olunca da ortaklığın sona ermesinin doğru karar olabileceğini belirtmişlerdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Dayanıklılık her şeyden önce geliyor. Ne kadar iyi bir aracınız olursa olsun yolda kaldığınız anda bunun hiçbir anlamı olmaz.

“Bence sezon içinde güzel bir gelişim gösterdik, ama bazı bölümlerde fazla agresiftik ve performans elde etmek adına başka şeylerden kaybettik.

“Adım adım giderek güzel bir motor ortaya çıkarmak istiyoruz. Bununla birlikte Renault olarak 2018’de çok daha hızlı olmaya çalışacağız. İyi bir şasimiz var ve kış döneminde aracın kalan bölümlerinde de gelişim sağlamalıyız.

“Eğer Renault motoru dayanıklılık sorununu çözebilirse, sezon içinde Mercedes’i geride bırakabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.