Wolff: Wehrlein Formula 1’de olmayı hak ediyor

Mercedes patronu Toto Wolff, genç pilotlarından Pascal Wehrlein’ın Formula 1’de olmayı hak ettiğini söyledi.

Wolff: Wehrlein Formula 1’de olmayı hak ediyor Formula1

Alfa Romeo ile anlaşan Sauber, Ferrari ile olan ikili ilişkilerinin kuvvetlenmesinin ardından Formula 2 şampiyonu Charles Leclerc ile anlaşmış ve Alman pilot ile yollarını ayırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Pascal şu an çok zor bir durumda. Gridde sadece Williams koltuğu boş ve orası da olmazsa 2018’de Formula 1’de olmayacak.

“Yarıştığı dönme boyunca pistte yaptıkları inanılmazdı. He r zaman araçta olandan daha fazlasını çıkartmayı başardı. Onun kesinlikle Formula 1’in içinde olması gerekiyor.

“Şu an bünyemizde çok sayıda yetenekli genç pilot var ve amacımız bunların içinde yeni Lewis Hamilton’ı bulmak olacak.  Mercedes öğrenme sürecinin tamamlamak için kullanılan bir takım değil. Buraya sadece her şeyiyle hazır olanlar gelebilir.

“Şu ana kadar genç pilotlarımızın yaptığı isten memnunum. Ocon, Wehrlein ve Russell kendilerini lt serilerde kanıtladılar ve şimdi son aşamada Formula 1’de ellerinden geleni yapıyorlar.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.