Hamilton’ın Rosberg ile arayı düzeltme niyeti yok

Lewis Hamilton, son yıllarda çok sorun yaşadığı çocukluk arkadaşı Nico Rosberg ile arasını düzeltmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Hamilton’ın Rosberg ile arayı düzeltme niyeti yok Formula1

2014-2016 yılları arasında takım arkadaşı olan ikili, sürekli şampiyonluk savaşında karşı karşıya gelmiş ve bu da aralarındaki tansiyonun yükselmesine neden olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Nico ile aramızda bir soğukluk olduğu doğru. Eğer takım arkadaşınızla şampiyonluk için yarışıyorsanız, bunların yaşanması normal.

“Onunla en son geçen seneki Japonya Gp’sinde görüştüm, biraz konuştuk. Tabii ki aramız eskisi gibi değil ve açıkçası şu an için işleri yoluna koymak adına enerji harcamak istemiyorum.

“Eğer doğru zaman gelirse ve bunun için müsait olursak, oturup konuşabiliriz, ama artık her şeyin eskisi gibi olabileceğine inanmıyorum.

“Nico ile düşman değiliz, sadece her hafta sonu çıkıp bir yerlerde kahve içmiyoruz. Bu da oldukça normal.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.